Asi dizisi fan

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Asi dizisi fan

ASi dizisi hakkında herşeyi burda paylaşalım...

2 posters

Uğur'la Mutluyum

Cansu

Kadın

Uğur'la Mutluyum Empty Uğur'la Mutluyum

Mesaj tarafından Cansu Paz Ara. 07, 2008 10:07 am

Uğur’la mutluyum“Asi” dizisinin sevilen oyuncusu Selma Ergeç, usta aktör Uğur Polat’la ilişkisi hakkında kısa ve net konuştu

Selma Ergeç “Özel hayatım gayet iyi gidiyor, şu an çok mutluyum.”

Son yıllarda modellikte kalitesinin azaldığına inanarak tam anlamıyla oyunculuğa yönelen Selma Ergeç, şu sıralar çekimleri Antakya’da devam eden “Asi” dizisinde rol alıyor. Oyunculukta yavaş ama emin adımlarla ilerlediğini belirten Ergeç, “Oyunculuk tecrübe işi. Bulunduğum yerden son derece memnunum” diyor.

“Asi” dizisi Antakya’da çekiliyor. Tüm düzeninizin değişeceğini düşündüğünüz zaman teklifi kabul ederken tedirginlik yaşadınız mı?

- Bu durum bizi ilk başlarda biraz tedirgin eden bir faktördü. Orada yaşayacağımız başından beri belliydi. Bu durum tedirgin ediyor insanı… Buradaki bütün düzeniniz alt üst oluyor. Bir evim var ama kalamıyorum, bir hayatım var ama yaşamıyorum. Otelde yaşamaya alışmak zor olmadı diyemem. Ama artık alıştık. Oyunculardan çaycımız Ufuk’a kadar herkes tam bir ekip ruhuyla çalışıyor.

Müzisyenlik, tıp, modellik ve şimdi de oyunculuk… Birçok mesleği denemişsiniz. Modellikle oyunculuğa daha fazla yönelmenizin nedeni nedir?

- Aklımdan geçenle, kalbimden geçenin aynı olmadığını anladıktan sonra oyunculukta karar kıldım. 40 sene sonra hayatımdan pişmanlık duyacağıma, tıbbı bir kenara koyup, neyi çok istediysem onun peşine düştüm.

Model-oyuncu olarak anılmanıza rağmen oyunculuk daha baskın…

- Oyunculuk benim hedeflerim arasında her zaman farklı bir yerdeydi. Bu anlamda ben de çok hızlı bir çıkış yapmadım. Yedi yıldır profesyonel anlamda, para kazanarak oyunculuk yapıyorum. Bu da şu anki piyasanın durumuna göre uzun bir süre… Dolayısıyla hayatımda şaşırtıcı bir gelişme, zıplama olduğunu düşünmüyorum. Oyunculuk kariyerimde yavaş ama emin adımlarla ilerliyorum. Açıkçası yedi sene önce başrolle başlamak istemezdim. Evet, belki banka hesabım çok daha kabarık olurdu ama arkasında durabileceğim işlerin sayısı az olurdu. Oyunculuk tecrübe işi. Bulunduğum yerden son derece memnunum.

Tıbbı bitirdiniz mi?

- Hayır bitirmedim, oyunculuk aşkı daha ağır bastı.

Dışarıdan bakıldığı zaman çok soğuk bir havanız var…

- Evet, bunu hep söylüyorlar. Benden korkanlar bile varmış…

Yedi yıldır bu işi yapıyorsunuz ama bazen öyle bir şey oluyor ki, bir ay önce bu işe başlamış biri daha popüler gibi gözükebiliyor…

- Gözükmüyor, direk öyle oluyor.

Peki, bu haksızlık mı?

- Onların amacı o… Benim amacım o değil. Şanslıysa da amacına ulaşıyor. Ben çok kazara o pozisyona düşebilirim. Hareketlerim o yöne doğru değil.

MODELLİKTE KALİTE AZALDI

Aslında uzun süredir sizi modellik yaparken de göremiyoruz… Devam ediyor musunuz?

- Bu aralar etmiyorum. Çok severek yaptım ama artık biraz değişti sanırım… Eski tadı kalmadı. Bizim bir ekibimiz vardı. Hepsi şimdi farklı yerlere yöneldiler. Ümit Ünal, Hakan Yıldırım, Özlem Süer gibi isimlerle çalışmayı çok seviyordum. Bu işten hiçbir zaman çok para kazanmadık ama çok iyi arkadaşlıklarım oldu. Bu işi en iyi yapan insanlar arasında da bir yerimiz vardı. Biz bu işi severek yaptık ama modellik beni hiçbir zaman doyurmadı. Tiyatro

tadında yaptığımız işler oldu. Ben şu anda sana üç kişi saydım, hadi buna üç kişi daha ekleyelim ama gerisi yok. Artık işler azaldı ve kalite de çok düştü. Ama umarım yine güzel işler yaparız.

Kalitenin azalmasının en büyük etkeni ne olabilir?

- Moda da, sinema da ülke içinde dönüyor. Biz burada bir defile yaptığımız zaman sadece Türkiye izliyor. Ama Paris’te yapılan bir defileyi bütün dünya izliyor. Bu arada modellik kazançlı bir iş değil. Kendini tatmin etmek için yaparsın. Moda sektörü kendi yağıyla kavrulan bir pazar.

Yurtdışında da modellik yaptınız değil mi?

- Bir ara Paris’e gittim. Modellik benim çok hırslı olduğum bir konu olmadığı için orada kalmak istemedim.

Makyaj yapmaktan hoşlanıyor musunuz?

- Makyaj yaptığımda kendime yabancılaşıyorum. Bende olmayan, fazladan eklenen her şey beni rahatsız ediyor.

Kendinizi beğenir misiniz?

- Beğenmeye çalışıyorum… Derslerimden bir tanesi de o! Kendini beğenmek, kendini sevmek. Çok az insan tanıyorum, özünde kendini seven…

Sevmemenize neden olan şey nedir?

- Bu sorunun cevabını bir psikolog ele alabilir (gülüyor). Bu sadece benimle ilgili değil ki… Yaptığım her şeyin eksik olduğunu düşünüyorum. Mükemmeliyetçilikle alakalı… Koyduğum standarda yaklaşsam bile “Daha iyisini yapabilirim” diyorum.

Özel hayatımda mutluyum

Özel hayatınızda mutlu musunuz?

- Evet, gayet iyiyim.

“Sis ve Gece” filminin çekimleri sırasında Uğur Polat’la birlikteliğinizden dolayı evliliğinizi bitirdiğinize dair haberler çıktı…

- Bu konularla ilgili konuşmak istemiyorum. Benim hayata bakış açımla ilgili bir durum bu. Evet, şu anda çok mutluyum ama bunları konuşmak benim tercihim değil.

KAYNAK: HÜRRİYET
    nakşiye

Kadın

Uğur'la Mutluyum Empty Geri: Uğur'la Mutluyum

Mesaj tarafından nakşiye Perş. Şub. 26, 2009 3:27 am

iyi

Forum Saati Çarş. Mayıs 08, 2024 4:42 am